Logo
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Lyžiarska prilba

ak docieliť správneho uzasení prilby

Ako má prilba sedieť

Na zabezpečenie správneho usadenia nasaďte prilbu, pozrite sa do zrkadla a jemne posuňte prilbu na vašej hlave vpred a vzad a potom zo strany na stranu. Pozorujte pritom kožu v oblasti obočia. Ak sedí pohodlne a pleť sa pohybuje s prilbou, riadne usadenie bolo urobené. Ak nie, prilba je príliš uvoľnená. Prilba by mala byť nosená tak, aby jej predná strana bola približne 2,5 cm nad vaším obočím.

VAROVANIE

Nikdy nepoužívajte túto prilbu na motorové vozidlá. Žiadna prilba nemôže ochrániť nositeľa proti všetkým možným dopadom. Dokonca aj nehody vo veľmi pomalých rýchlostiach, môžu mať za následok ťažké ublíženie na zdraví alebo smrť.

 

Ako majú sedieť pásy

S prilbou na vašej hlave upevnite všetky pásy tak, aby mali zhodné napätie, zadržiavacie pásy a prilba by mali sedieť čo najpohodlnejšie. Bezpečné upevnenie prilby skúste posunúť vpred a vzad, ak je to možné. Prilbu by nemalo byť možné odstrániť z vašej hlavy, nemala by padať dozadu alebo vám brániť vo výhľade vpred. Jeslti riadne usadenie nemožno dosiahnuť, prilbu nenoste.

Všetky nastavenia by mala byť kontrolovaná vždy, keď je prilba nosená.

Starostlivosť o vašu prilbu:

Užívajte len jemné mydlo, vodu a nebrúsenej plátno k vyčisteniu škrupiny, vypchávok a záchytného systému. Použitie chemického a čistiaceho rozpúšťadla môže spôsobiť neviditeľné zničenie prilby. Použitie čistého rozpúšťadlá, farby brusiva môže znížiť ochrannú funkciu prilby.

Dôležité informácie:

  • Táto prilba nie je vhodná pre osoby, ktoré nemôžu pohodlne niesť váhu prilby. Deti do jedného roka, by mali byť vyšetrené pediatrom, či majú adekvátne krčné svalstvo - pred používaním tejto prilby.
  • Táto  prilba nie je určená pre motorové športy.
  • Táto prilba je navrhnutá na to, aby absorbovala jeden významnejší pád. Poškodené prilby by nemali byť užívané znovu, ak neboli preskúmané. Dopad môže spôsobiť neviditeľné zničenie hprilby.
  • Vystavenie extrémnym teplotám môže spôsobiť neviditeľné poškodenie vašej prilby. Pripevnite všetky zadržiavacie pásy bezpečne. Ak riadne nesedí, nemôže byť prilba nosená. Táto prilba neposkytuje žiadnu ochranu častiam tela, ktoré nepokryje priamo.

Okrem významného pádu, bude životnosť prilby závisieť od dl´žky a frekvencie jej použitia. Ako iné bezpečnostné prvky, aj táto prilba potrebuje byť v priebehu času vymenená. Odporúča sa vymeniť vašu prilbu po troch rokoch použití.

Výrobok je v súlade s európskymi smernicami a vyhovuje požiadavkám na ochranu podľa CE EN 1077.

 

 

 

 

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk